האתר אינו נתמך בדפדפן זה
אנא שדרגו לדפדפן חדש יותר
חייג עכשיו -
02-6528283
ליחצו לחיוג מהיר

דרכים לחיסכון בחשמל

רבים מאיתנו בביתנו מחזיקים מכשירים חשמליים, החל ממערכות למיזוג אוויר ועד למוצרי חשמל למטבח, חלקנו מחזיקים הרבה פריטים וחלקנו קצת פחות, אך כולנו מרגישים בהגיע חשבון חשמל את הדבר היטב, חשבון החשמל לפעמים גבוה מאוד, בעיקר תקופות שיא החום והקור. חלקנו גם בעלי ילדים ומשפחות גדולות, והדבר מורגש בהתאם בכיס, זאת כאשר חשבון החשמל מסתכם בעלויות לפעמים גבוהות מכפי שציפינו או היינו מוכנים. נכון שלחשמל וצריכתו יש מחירים אשר נקבעים בהתאם לנתונים שלא בהכרח בשליטתנו, אך ישנם דרכים שניתן לנקוט ובכך גם לחסוך, ואף לבצע גם שימוש נכון ויעיל יותר מבעבר.

אספנו לכם מספר דרכים שיעזרו לכם לצמצם את חשבון החשמל שלכם:

דרך אחת הינה שימוש במכשירים לניטור צריכת החשמל, ישנם מכשירים אלקטרוניים אשר בעלות חד פעמית של כמה מאות שקלים ישיגו תוצאות. רכיבים אלו מבקרים על כמות המתח החשמלי היוצא, מפחיתים את הלחץ וכך דואגים כי המתח שיוצא הוא המתח שנדרש ולא כמות גבוהה מכך.

מים חמים וחימום לבית ביחד

אחת הדרכים העיקריות לחיסכון בחשמל היא על ידי חימום מים במשאבות חום. שימוש במשאבות חום במקום דוד החשמל חוסך בערך כ-70 אחוז מצריכת החשמל השנתית לחימום מים. עוד דבר שחשוב לדעת הוא כי ניקוי ובידוד צנרת יחד עם שיפור נצילות בדודי שמש לתקופה של כל חמש שנים תאפשר גם היא חסכון. הניקוי מתבצע על ידי המסת האבן זאת באמצעות שטיפה בחומר כימי על ידי בעל מקצוע מתאים – גם את קולטי השמש כדאי לנקות על בסיס קבוע. דרכים נוספות הן החלפת מוצרים כמו מזגנים או מקררים ישנים בדגמים חדשים בעלי דירוג אנרגטי גבוה, שינוי זה יאפשר חיסכון באנרגיה וצריכה. אם לא מתאשפר להחליפם, יש צורך לוודא את תקינותם של המכשירים הצורכים את רוב האנרגיה בבית על ידי טכנאי מזגנים או טכנאי מקררים שיקל על מכשיר החשמל וימצם את צריכת החשמל שלה.

בידוד חלונות ודלתות

עוד עובדות מעניינות שיכולות לתרום להשגת המטרה, הינם זיגוג כפול של חלונות ודלתות וביצוע של איטום מרווחים סביבם. דרך מוכרת נוספת התקנת מערכת סולארית ביתית להפקת חשמל, הדבר מאפשר חיסכון אך מדובר גם בהתקנה מורכבת, תחזוקה ועוד, אך גם זוהי אופציה שניתן לשקול כאן.

שעות חסכוניות להפעלת מכשירי חשמל

דבר חשוב שכדאי לשים לב אליו מאוד, הוא ההמלצות של רשות החשמל, אשר העניקה מידע מתי משתלם יותר להפעיל מוצרי חשמל ומתי התעריף יקר יותר. אנו כצרכנים צריכים לקחת זאת בחשבון כי הדבר מוביל להוזלה משמעותית עבורנו. בין ההמלצות ניתן לגלות כי למשל בעונת הקיץ שימוש בחשמל בין השעות 11:00 עד 17:00 הוא שימוש יקר יותר, לגבי עונת החורף המחיר גבוה יותר בעיקר בשעות 17:00 עד 22:00. שאר השעות חוזרות למחיר ראוי וזול יותר, לכן כדי להימנע בעונות אלו בשימוש בשעות הנחשבות יקרות יותר, אך כמובן זה במסגרת הניתן והאפשר, והמטרה שניקח גם נתונים אלו בחשבון.

יישום הדרכים הללו מאפשר להוזיל את עלויות החשמל במקרים מסוימים ב-20 אחוז ואף יותר, כמובן שזה בהתאם למשק הבית או המבנה, נתוני צריכה נוספים ועוד, אבל זוהי הערכה חיובית שמראה כי ניתן לצמצם משמעותית עלויות בהיצמדות לכללים מסוימים.

לסיום, ישנם אפשרויות רבות ומגוונות למציאת פתרונות שיקלו עלינו בעלויות של צריכת החשמל. יש לחשוב על כך, לנסות לבצע חלק מן הדרכים ובכך לבצע שימוש יעיל יותר, נכון וחכם יותר במכשירים ובצריכה שלנו כמשפחה או כבודדים.