בס"ד

02-652-80-22

print2, print, printer

הסדנא 5, תלפיות ירושלים

074-76-794-76

phone6, phone, contact, telephone, support, call
location6, location, map, marker, pin

am.shrut10@gmail.com

envelop, envelop, mail, email, contact, letter

שירות תיקונים

להזמנת שירות מהיר מלאו את הטופס ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

תנור הסקה

שיקולים בבחירת תנור הסקה

אמנם במרבית הבתים בישראל מסתמכים על מזגנים לצורך חימום בחורף, אך הרבה מאוד ישראלים מעדיפים להסיק את ביתם באמצעים אחרים הנכללים תחת הקטגוריה – קמין. מדובר בתנורי הסקה שיכולים לעבוד על גז, סולר או על עצים אשר לכל אחד מהם יש יתרונות וחסרונות אופייניים שחשוב להכיר מראש. כמו כן, בתוך כל קטגוריה של גז, עץ או סולר יש דגמים רבים וצריך להתאים את ההזמנה למספר היבטים הקשורים לבית ולחלל המיועד לחימום. לפניכם מספר שיקולים עיקריים בבחירת תנור הסקה לבית.

שאלת חומר ההסקה

כאשר אתם מתחילים לברר על תנורי הסקה חשוב שתתעמקו בהבדלים שבין חומרי הגלם המשמשים בהם מאחר שלסוגיה זו יש השלכות רבות. כך לדוגמא, קמין עצים ייתן לכם את ההרגשה הכי אותנטית שאפשר, עם אווירה כפרית ואוויר חמים ונעים באיכות מיוחדת. מצד שני, אם אין לכם שטח אחסון גדול מספיק בחצר, האופציה הזו בכלל לא מתאימה עבורכם. מעבר לכך, תנור עצים מחייב התעסקות על בסיס שעתי לרבות הדלקה, הכנסת עצים והוצאת אפר כעבור יום או יומיים, ולכן מדובר בדרך הסקה שמתאימה למי שבאמת רוצה אותה ומחבב את ההתעסקות.

לעומת זאת, תנור הסקה הפועל גז נותן את שיא הנוחות, כמעט שאינו מצריך התעסקות וניתן להדליקו בקלות על ידי לחיצה על כפתור ואפילו עם שלט. כמו כן, הגז הולך ונהייה זול בשנים האחרונות ובניגוד לנהוג לחשוב זהו אמצעי החימום הכי אקולוגי שיש (יותר מעצים!). מצד שני, רכישה של תנור הסקה על גז כרוכה בהוצאה בלתי מבוטלת, שיכולה לעבור בקלות את סף העשרת אלפים שקלים. בכל מקרה, בין תנור העצים והגז קיים תנור הסולר מבחינת עלויות הרכישה, והוא דומה למדי לקמין על גז אם כי פחות נוח להדליק אותו.

שיקולים נוספים בבחירת הקמין

מלבד האמור לעיל, כאשר בוחנים תנורי הסקה יש לבחון מספר היבטים נוספים. בין היתר, יש להתחשב במיקום הגיאוגרפי של ביתכם ובאקלים השורר בו בחורף, מאחר שקיים הבדל בין גודל התנור הדרוש לבית בצפון רמת הגולן או באזור המרכז. כמו כן, התפוקה הנדרשת מהקמין תלויה במידת האטימות של הבית, בחומרים המבודדים שלו וכמובן בגודל החלל הדרוש להסקה ובמבנה שלו – תקרה גבוהה או נמוכה, מסדרונות, וכדומה.
 
 


מרכז השירות המוביל 
לתיקון מוצרי חשמל ביתיים

להזמנת שירות מהיר באיזור 
ירושלים והסביבה חייגו
074-76-794-76
או מלאו את הטופס

שירות תיקונים

מידע שימושי

מאמרים

צור קשר

להזמנת שירות מהיר מלאו את הטופס ונציגינו יחזרו אליכם בהקדם

 

 

א. מרכז שירות | רח' הסדנא 5, תלפיות, ירושלים | 074-76-794-76 | am.shrut10@gmail.com