האתר אינו נתמך בדפדפן זה
אנא שדרגו לדפדפן חדש יותר
חייג עכשיו -
02-6528283
ליחצו לחיוג מהיר

מכונת כביסה לא סוחטת

resize

אחד המוצרים החשמליים החיוניים ביותר בבית הוא מכונת הכביסה, תמיד היא מתקלקלת בזמן הלא נכון. באופן טבעי, בזמן פעולת הכיבוס כמובן ומכניסה אותנו לבעיה. אחת התקלות הנפוצות ביותר היא מכונת כביסה לא סוחטת כמו שצריך. תקלה זו יכולה לנבוע מכמה אפשרויות שחלקן מצריכות ביקור של טכנאי מכונות כביסה מקצועי.
על מנת שתוכלו להתמודד עם התקלה ולדעת מתי יש צורך בביקור טכנאי, ריכזנו עבורכם מידע מקצועי בכל הקשור לתקלות שמובילות למצב בו יש לכם בעיה עם מכונת כביסה והיא לא סוחטת או בעיות דומות.

מסנן

מכונת כביסה תקולה נובעת במקרים רבות מבעיה במסנן (פילטר). תקלה במסנן גורמת לבעיות רבות, ביניהן: תוכנית ההפעלה נעצרת והמכונה מתחילה לסחוט באיטיות, יש ריח שרוף מהמכונה, הכביסה לא יוצאת טוב או שישנה נזילה מסביב למכונת הכביסה.

חלק מהתקלות הללו ניתן לפתור יחסית בקלות. הוציאו את הפילטר ונקו אותו היטב, פעולה זו יש לבצע כל 4 חודשים, כך תתחזקו נכון את המסנן. במידה והבעיה לא נפתרת על ידי ניקוי המסנן, הזמינו טכנאי מכונות כביסה.

טיימר

חלק זה נועד לפקח על כל שלב בתוכנית ההפעלה של המכונה. כאשר אחד הזמנים של המכונה אינו מדויק והתוכנית מופסקת באמצע או לא מתחילה בזמן, וודאו קודם כל כי אין בלבול וקבעתם את התוכנית שרציתם. במידה ומדובר בתוכנית שבחרתם ולא בתוכנית קצרה שונה, הזמינו טכנאי מקצועי שיבדוק את הבעיה ויתקנה במהירות.

תרמוסטט

חלק זה מווסת את כמות המים החמים שבשימוש בעת הפעלת מכונת הכביסה. הוויסות של התרמוסטט מאפשר לחסוך באנרגיה ולשמור שהמים לא יהיו חמים מידי או קרים מידי. תוכלו להבחין בבעיה בתרמוסטט במידה והמים לא מתחממים מספיק או אם המים מתחממים למרות שהפעלתם תוכנית שמיועדת לכביסה קרה.

במקרה זה יש צורך בהזמנת טכנאי מכונות כביסה, הסיבה לכך היא שמדובר בתקלה של רכיב פנימי שרק טכנאי מיומן יוכל לתקן ובמקרה הצורך הטכנאי יחליף את התרמוסטאט.

רצועות

תקלה נוספת נפוצה שיכולה לגרום למכונת הכביסה להפסיק לסחוט, היא מצב בו הרצועה שמחברת את פולי המנוע לגלגל שנמצא על הציר האחורי של התוף הפנימי, נקרעת או נופלת. במצב זה התוף מפסיק להסתובב כמו שצריך, הסחיטה נפגעת ומכונת הכביסה לא סוחטת.

לסיום, במקרים בהם המכונה לא סוחטת אל תחכו, לפני שאתם קוראים לטכנאי מקצועי בדקו האם מדובר בבעיה פשוטה שמצריכה ניקוי של המסנן או שינוי בהגדרות תוכנית ההפעלה. במידה ומדובר בתקלות מורכבות יותר כמו תרמוסטט שנפגע, רצועה שנקרעה או שאינכם מזהים את הבעיה, הזמינו טכנאי מכונות כביסה.

אם אתם נמצאים באזור ירושלים והסביבה – מודיעין , בית שמש וכדומה – ונראה לכם כי מכונת הכביסה לא סוחטת, צרו אתנו קשר בהקדם האפשרי ונתאם אתכם טיפול אצלכם בבית או אצלנו במעבדה.